10 травня 2019 року до Верховної Ради України («ВРУ») було внесено законопроект про ратифікацію Протоколу до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування.

Наразі, законопроект вже був розглянутий профільним комітетом ВРУ та рекомендований парламенту до прийняття.

Нагадаємо, Протокол було підписано 24 січня 2019 року. Положення Протоколу, серед іншого, передбачає:

1. Зменшення загальної ставки оподаткування процентів з 10% до 5%.

Водночас  із тексту Конвенції буде виключено окремі випадки застосування ставки 0% (продаж обладнання у кредит, надання позик банками тощо).

Згідно з Протоколом, ставку оподаткування процентів у розмірі 0% можна буде застосувати, якщо:

?фактичним власником процентів є держава (у тому числі, її політико-адміністративний підрозділ, місцевий орган влади чи центральний банк), або

?проценти сплачуються державою (у тому числі, її політико-адміністративним підрозділом, місцевим органом влади), або

?виплата процентів стосується боргових зобов’язань, заборгованих, виконаних, гарантованих або забезпечених державою (у тому числі, її політико-адміністративним підрозділом, місцевим органом влади) або експортно-кредитним агентством;

2. Зменшення загальної ставки оподаткування роялті з 10% до 5%.Водночас, буде скасовано ставку 0% щодо окремих видів роялті (за патент, торгову марку тощо);

3. Можливість вирішення податкового спору щодо застосування Конвенції за допомогою процедури арбітражу;

4. Розширення положень щодо обміну податковою інформацією;

5. Обмеження можливості отримання пільг за Конвенцією, якщо однією з основних цілей  угоди або операції є отримання таких пільг;

6. Коментар до Модельної Конвенції ОЕСР є офіційним посібником для тлумачення Конвенції.

Ознайомитись із законопроектом можна за посиланням.

28 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію платника податків-нерезидента щодо скасування індивідуальної податкової консультації ДФС України

Представник Кіпрської компанії звернувся до ДФС України за роз’ясненням порядку оподаткування на території України доходів, отриманих нерезидентом у разі дарування фізичною особою-резидентом України цінних паперів юридичній особі-резиденту Кіпру, відповідно до положень Конвенції про уникнення подвійного оподаткування (Конвенція). При цьому, резидент Кіпру не здійснює господарську діяльність на території України та не має в Україні постійного представництва.

ДФС України визначила, що це питання має бути вирішено із застосуванням механізму взаємоузгоджувальної процедури між компетентними органами України та Кіпру. Відповідно до позиції ДФС доход від дарування цінних паперів має аналізуватись з урахуванням положень статті 7 «Прибуток від підприємницької діяльності» чи статті 20 «Інші доходи» у контексті статті 9 «Асоційовані підприємства» Конвенції.

Натомість суд не погодився з подібною інтерпретацією та зазначив, що оподаткуванню в Україні підлягають тільки доходи із джерелом походження з України. Перелік таких доходів наведений у ч. 141.4 ст.141 ПК України та є виключним. Відтак, оподаткуванню підлягають не будь-які доходи, отримані нерезидентом від резидента.

Ознайомитись з судовим рішенням можна за посиланням.

22 травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон).

Відповідно до Закону, внесено зміни до Митного кодексу України в частині строку розмитнення автомобілів на європейських номерах. Таким чином, граничний строк для розмитнення збільшений з 180 до 270 днів, а отже продовжений до 24 серпня 2019 року.

Ознайомитись з текстом Закону можна за посиланням.

Відповідно до положень Закону України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII (далі -Закон), з 1 липня 2019 року набирають чинності зміни, якими, зокрема, передбачене розширення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

Починаючи з 1 липня поточного року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (відповідно до ст. 66 Закону).

Коло платників акцизного податку передбачено п. 212.1 ст.212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зважаючи на положення Закону та ПКУ, виробники електроенергії, які мають ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електроенергії, є платниками акцизного податку, і повинні подавати Декларації починаючи з 01.07.2019, тобто Декларація за липень 2019 року, подається до контролюючого органу не пізніше – 20.08.2019, а нараховане зобов’язання сплачується не пізніше – 30.08.2019.

ДФС, наголошує, що, платники, які здійснюють реалізацію електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлювальних джерел енергії і мають відповідні ліцензії на здійснення таких операцій, зобов’язані подавати податкові декларації з акцизного податку за кожний звітний період, не зважаючи на звільнення таких операцій від оподаткування.

Ознайомитись з нормативно-правовим актом можна за посиланням.
Повідомлення Головного управління ДФС у Київській області за посиланням.