Compliance: why do we need it?

06.06.2018

The publication was posted on the website of the Ukrainian legal publication ”Yuridichna-Gazeta”

The text of publication is available in Ukrainian only.

Як керівник практики Compliance юридичної фірми я можу стверджувати, що останнім часом зростає попит на впровадження системи комплаєнсу саме в українських компаніях. Найбільш складним завданням фахівці з комплаєнсу компаній визнають переконування інших працівників компанії (своїх «внутрішніх клієнтів») дотримуватися комплаєнс-програм у повсякденному діловому житті, за умови необхідності ведення бізнесу в українських реаліях. З власного минулого інхаус-досвіду керівника функції комплаєнс міжнародних компаній, я хочу надати «молодим» практикуючим комплаєнс-спеціалістам деякі практичні поради.

Compliance починається із закону, але для комплаєнс-спеціаліста недостатньо думати лише як юрист. Потрібно вивчати особливості свого «внутрішнього» клієнта та підходи до кожного, а тому не зайвими будуть певні знання з психології. Рекомендую також пояснювати складні внутрішні процедури компанії за допомогою інфографіки, інтерактивного матеріалу та використовувати на тренінгах з комплаєнсу CASE STUDY.

Дуже ефективно зарекомендували себе короткі інструкції для співробітників, що містять основні положення з комплаєнсу у вигляді DO’S AND DON’TS. Завжди потрібно ставити себе на місце конкретного співробітника (водія, менеджера тощо), тому що співробітники, залежно від рівня освіти, досвіду, специфіки професії тощо, по-різному опановують вимоги внутрішніх положень та процедур.

Основне завдання професіонала у сфері комплаєнс я вбачаю саме в поясненні складних речей на доступному рівні з метою побудови ефективної та дієвої внутрішньої культури комплаєнсу на підприємстві.

Link to the resource where the publication is located

http://yur-gazeta.com/publicat...