Up to 80% of soy and 10% of corn in Ukraine are grown with GM seeds

10.08.2018

The publication was posted on the website of Superagronom.

The text of publication is available in Ukrainian only.

На думку Вікторії Мельниченко, керівника практики Agro and Food & Compliance юридичної компанії Integrites, Україна має терміново ухвалити закон про рівень регулювання питань щодо ГМО, який би відстежував виготовлення та правильне маркування продуктів з генно-модифікованими організмами.

За словами Вікторії Мельниченко, закони, що «підтягують» питання ГМО-продукції до рівня європейських директив, в Україні досі не прийняті. При цьому, попри те, що офіційно до державного реєстру не занесено жодної ГМ-рослини, такі культури в Україні все ж вирощуються, пише agroinsider.com.ua.

Нагадаємо, Закон України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» забороняє обіг ГМО-продуктів, які не внесені до Державних реєстрів ГМО-сортів сільськогосподарських рослин і порід тварин, створених на основі ГМО.

«Продукти з ГМО в Україні офіційно не вирощуються, оскільки жодна генетично модифікована культура офіційно не зареєстрована, тому їх ввезення в країну і культивація є незаконними», — пояснює фахівець.

Водночас багато сільгоспвиробників вже кілька років надають перевагу вирощуванню ГМО-культур, які стійкі до гербіцидів. Так, йдеться про сою, ріпак, кукурудзу та гречку.

За неофіційними даними, відзначає Мельниченко, близько 80% виробленої в Україні сої і близько 10% кукурудзи вирощується з ГМ-насіння.

Зазначається, що законопроект «Щодо відстеження та маркування генетично модифікованих організмів і обороту, відстеження та маркування харчових продуктів, кормів і/або кормових добавок, ветеринарних препаратів, отриманих з використанням генетично модифікованих організмів» у ВРУ зареєстрували ще торік восени. Однак його досі не розглянули. Новий закон зобов’яже виробників чесно інформувати споживача про наявність ГМО в продуктах та кормах.

Link to the resource where the publication is located

https://superagronom.com/news/...