Commercial Court granted the petition of “Oschadbank’s” debtors on the alleged undervaluation of collateral property

05.04.2018

The publication was posted on the website of  Information Agency 112.ua

The text of publication is available in Ukrainian only.

Станом на кінець минулого року частка проблемних кредитів у банківській системі України становила понад 50 відсотків. Щоб повернути частину грошей, банки намагаються продати заставне майно. Проте цей механізм може опинитися під загрозою. Приклад – судові суперечки між “Ощадбанком” та його проблемними боржниками. Господарський суд Києва задовольнив їхній позов щодо начебто заниженої оцінки заставного майна, а відтак – його продаж заблоковано. Нині розглядається апеляція банку.

“Ощадбанк” має відшкодовувати якусь різницю між тією вартістю, за якою майно було забрано у боржника, та ефемерною експертною оцінкою”, – говорить Арсен Мілютін, директор департаменту реструктуризації та стягнення “Ощадбанку”.

Сума наданого банком кредиту становила 100 мільйонів гривень, а позовної заяви до “Ощадбанку” – понад 124. Тобто рішення суду перетворило банк-кредитор на боржника.

“Володіння іпотекою і стягнення іпотеки стає одним з найбільших ризиків для банків, це ж має бути тверде забезпечення. Це повинно гарантувати банку впевненість, що об’єкт буде повернутий. Я сподіваюся, що якщо не Апеляційний суд, то принаймні Верховний підійде до цього питання більш зважено”, – говорить Володимир Павленко, керівник судової практики INTEGRITES.

Судовий процес уже привернув увагу банківського ринку та юридичної спільноти. Незалежна асоціація банків України видала критичну заяву про “неприпустимість створення судових прецедентів, які матимуть негативний вплив на банківську систему”.

Link to the resource where the publication is located

https://ua.112.ua/suspilstvo/h...